Kurumsal

 

ZNN Network dünyasına hoşgeldiniz.

 

Sitemizi dolaşmadan önce sizlerle özel bir konuyu paylaşmak istedim.

İşimizin hayatımızın büyük bir kısmını kapladığı bir gerçek… Ben her zaman iş yaşamımda başarı ve tatmini gerçekten istediğim şeyi yaparak kazanacağıma inandım. İyi bir iş çıkarmanın en önemli koşullarından biri de yaptığımız işi sevmekten geçiyor.

26 yıllık mesleki hayatımda çok farklı sektörlerde birbirinden güzel deneyimler edindim. İş hayatında iki tip insan olduğunu gözlemledim. Birincisi zorunda olduğu işte çalışan, ikincisi çalışmak istediği işi yaratan…

Ben de ikincisi olmayı seçtim ve ZNN Network ailesini 2007 yılında kurdum.  Değerli iş deneyimlerimizi yeteneklerimizle harmanlayıp vizyonumuzu rehber edinerek yüreğimizin sesine kulak verdik. Bugün  çok  inandığımız ve büyük bir sevgiyle çalıştığımız ZNN Network’un temellerinde işte bu yetenek, deneyim, vizyon ve inanç yatmaktadır…

Telif hakları yönetimi, lisanslama, yayıncılık faaliyetleri, yaratıcı içerik geliştirme ve danışmanlık  hizmetlerimizden, illüstratör, yazar, yayıncı temsiline,  dünyanın herhangi bir noktasından, herhangi bir noktasına size özel geliştireceğimiz yenilikçi projelere…

Bizimle görüşmeden projelerinizi hayata geçirmeyin!

Bırakın ZNN Network hayatınıza dokunsun…

Nurgül ŞENEFE

 

REFERANSLAR

 

BİZ KİMİZ?

ZNN Network, ana faaliyet alanları:

 • Yaratıcı İçerik Geliştirme ve Marka İletişimi Danışmanlık Hizmetleri

 • Uluslararası İllüstratör Ajansı ve Menajerlik Hizmetleri

 • Uluslararası Telif Hakları, Lisanslama ve Edebiyat Ajansı

 

ZNN Network; bebek, çocuk, gençlik, ebeveyn ve öğretmen içeriklerinde uzman bir kuruluştur. Bu alanda faaliyet gösteren yayıncılara ve kurumlara verdiği içerik tedariği, format geliştirme, lisanslama ve telif hakları yönetimi hizmetlerinin yanı sıra, strateji geliştirme, marka iletişimi ve kampanya yönetimi kabiliyeti vardır.

Yeni yükselmekte olan uluslararası trend markaları yakalar, uzman olduğu konularda, 360⁰ çözüm sunar. Yaptığı her işi anahtar teslim paket hizmet modeliyle ya da parça başı modüller halinde verebilmektedir.

 

YARATICI İÇERİK AJANSI

Hedef kitlesi çocuk ve gençlik olan kurumların; marka konumlandırma, pazarlama iletişimi ve algı yönetimi gibi faaliyetlerine özel her türlü özgün içerik üretme, yayına hazırlama, proje/iş geliştirme ve proje yönetimi için en doğru adresiniz ZNN Network.

Çocuklar ile markaları keyifli projelerde bir araya getiriyor, uzman ve deneyimli ekimizle her çalışmayı pedagojik ilkeleri gözeterek yönetiyoruz.

Marka bilinirliğinizi güçlendiren, çocuk odaklı çalışmalarımızdan bazıları:

 • Yaratıcı, eğlenceli ve eğitsel promosyon yayınlar; kitap, kuruma özel çocuk dergisi, aktivite kitabı, vb.
 • Çocuk odaklı sosyal sorumluluk projeleri geliştirme,
 • Çocuk odaklı yeni medyaya özel içerik ve kurgu üretimi ve tasarımı,
 • Çocuklara yönelik çevrim içi platformlar ile uygulamalara; konsept ve içerik geliştirme,
 • Kurum çalışanları ve ailelerine özel yayınlar ve atölye çalışmaları.

Sektörünüz ne olursa olsun, günümüz teknolojilerine uyum sağlamış, etkin, yaratıcı ve özgün projelerimizle güçlü çözüm ortağınız olmayı vaad ediyoruz. Çocuk, geçlik ve ebeveyn kategorilerinde içerik, proje ve konsept oluşturma konusunda bir karar vermeden önce, alanında uzman ve deneyimli ekibimiz ile mutlaka görüşün.

 

TELİF HAKLARI AJANSI

ZNN Network olarak, çocuk ve gençlik kategorilerinde yeni yazarlar ve kitaplar keşfetmek bizi her zaman heyecanlandırıyor. Bu sebeble çocuk ve gençlik dünyasında hem yurt içinde hem de yurt dışında yeni gelişmeleri ve eğilimleri yakından takip ediyor; yurtdışında uluslararası fuarlara düzenli katılıyoruz. 100 üzerinde yabancı yayınevinin Türkiye iş ortağıyız. Bu yayınevlerinin her biri, çocuk ve gençlik ile ebeveyn ve öğretmen kategorilerinde lider, ülkesinde öncü kuruluşlardandır. Portföyümüzde yer alan yayınevlerini özenle seçiyor, sadece belli kriterleri gözeterek portföyümüzde yer almalarına imkan tanıyoruz. Söz konusu yayınevlerinin kitaplarını Türkiye’deki yayınevlerine ulaştırıyor, tarafsız ve şeffaf iletişim ilkesinden ödün vermeden  bu eserlerin okuyucularla buluşmasını  sağlıyoruz. Yurtdışındaki yayıncılar ile Türkiye’deki yayıncıların arasındaki iletişimde, önemli bir köprü görevi üstlendiğimizin farkındayız. Dilimize ve özellikle çocuklara, kaliteli kitaplar kazandırılmasında değerli çalışmalar yapmayı görev edindik. 

 

İLLÜSTRATÖR AJANSI

- Eserlerinizi birden fazla sektöre ulaştırmak istiyorsanız,

- Harika bir fikriniz var fakat kimlerle, nasıl görüşmeli diye soruyorsanız,

- İllüstratör olarak yurt dışındaki pazarlara açılmak istiyorsanız,

- Keşke bu işleri benim adıma yapabilecek güvenilir bir iş ortağım olsaydı diyorsanız,

Türkiye’nin ilk illüstratör ajansı ZNN Network ile sektörde yeni bir yolculuğa çıkın! Birlikte güçlü projelere imza atabileceğiniz; işin müşteri görüşmeleri, sözleşmeler ve faturalar gibi kısımlarını uzman kadrosuna teslim edebileceğiniz ZNN Network İllüstratör Ajansı her zaman yanınızda.

ZNN Network proudly supports https://www.illustratorsplatform.net/tr/

İllüstratörler Platformu Kurucu Sponsoru

 

YAYINCILAR

Yayıncılık, çocuk yayınlarına gelince farklı bir uzmanlık ister ve konu uzmanı ekip yatırımı gerektirir. Tam bu noktada ZNN Network size en doğru çözüm ortağınız olmayı vaad ediyor.

Çünkü ZNN Network çocuk ve gençlik yayıncılığında;

 • Hangi yaş grubuna hangi kitap uygun olur bilir,
 • Çocuk iletişimi uzmanıdır,
 • Pedagojik ve etik ilkelerden ödün vermez,
 • Düzenli olarak çocukların dünyasındaki eğilim ve yenilikleri takip eder,
 • Eğilim belirleyici olabilir,
 • Eğlenerek öğrenme metoduna hakimdir,
 • Dünyanın dört bir yanından çocuk yayınlarında lider kuruluşların Türkiye temsilcisidir,
 • Kendi pazarını iyi tanır,
 • Uzun süredir çocuk ve gençlik içerikleri alanında çalışmalar yapmış, önemli referanslara sahip olmuştur.

ZNN Network ile yapacağınız çözüm ortaklığı, tüm bu özellikleri karşılayacak şirket içi oluşuma ihtiyaç bırakmaz. Bu sayede yatırım maliyetiniz açısından şirketinize çok daha avantajlı ekonomik fırsatlar sunar.

Çocuk yayıncılığına yeni girecekler için:

Çocuk yayınlarına yeni girmek isteyen ve / veya pazar payını artırmak isteyen müşterilerimiz için; beş ana başlıkta hizmet verebilmekteyiz. Arzu ederseniz tek başlıkta, ya da  “Yayına Hazırlama Hizmeti”  adı altında tüm başlıklarda hizmet satın alma yapabilirsiniz:

 • Katalog oluşturma editöryel ve pazarlama danışmanlık hizmeti,
 • Kataloğa uygun kitap seçkisi editöryel hizmeti,
 • Çeviri hizmeti,
 • Çeviri editörlüğü,
 • Tasarım ve baskı dosyalarının oluşturulması.

Özellikle okul öncesi ve ilkokul yaş grubuna yönelik yayınların hazırlanmasında; ZNN Network ekibi danışma kurulumuz eşliğinde kitapları titizlikle inceliyor, pedagojik yönden taramasını yapıyor, kazanımları tespit ediyor ve “ZNN Network Çocuk İçerikleri Danışma Kurulu” muzun onayını alarak çalışmaları tamamlıyoruz.

 

OKULLAR

Alt markamız olan “ZNN Edutainment” bünyesinde, kreşler, yuvalar, etüt merkezleri ve ilk okullara hizmet ve ürün tedariği sunmaktayız.

Anaokulu ve ilköğretim okulu öğrencilerini eğitimin eğlenceli yüzüyle tanıştıran, ezbere dayalı ve didaktik olmayan, sıkıcılıktan uzak ve tek tip kalıba sokmayan yaratıcı ve sorgulayıcı, ZNN Edutainment markamız ile tüm eğitimcileri destekliyoruz:

 • Sınıflar için eğitim materyalleri,
 • Atölye ürünleri ve setler,
 • Eğitim kurumlarına özel içerik AR-GE ve üretim,
 • Eğitim kurumuna özel, isteğe bağlı distribütörlük,
 • Atölye çalışmaları danışmanlığı, atölye kurgu,
 • Tema set up ve organizasyonu

Eğitim danışmanlık hizmetlerimiz CLP: «Creative Learning Program» -Lider Öğretmen/Lider Öğrenci- Programı ile:

 • Okullara özel geliştirilmiş içerik ve eğitim materyalleri
 • Yaratıcı düşünme, zeka gelişimi, mantık, kurgu setleri ve programları

 

KURUMLAR

Bir kitap iş kurmanızı sağlayabilir, markanızı görünür kılabilir ve satışlarınızı artırabilir. Müşterilerinizle bağ kurar. Algıyı değiştirir. Bir kitap aslında bir kitaptan daha fazlasıdır. Bir fırsattır. Farklı görmemizi sağlayan bir araç…

ZNN yaratıcı ekibi size görünürlüğünüz artırmak, kar elde etmek, satışlarınızı artırmak ve çalışanlarınızı motive etmek için tasarlanmış güzel ve kalıcı ürünler yaratmanıza yardımcı olur.

Biz, yenilikçi yaklaşımlarla iş modellerini tüketici trendlerine göre oluşturmuş, yarışta öne çıkan ve marka bilinirliğini artırmayı hedefleyen şirketler için bir çözüm ortağıyız.

Sektörde lider konumunda olmak, kültürel etki veya inovasyon…

Amacınız ne olursa olsun mesajınızı bir kitap aracılığıyla iletmek size şirketinizi, ürün ve hizmetlerinizi sınırlarınızı genişletecek farklı ve yenilikçi bir yaklaşımla konumlandırmanızı sağlayacak, ilişkilerinizi sağlamlaştıracak ve markanızı geleneksel reklam faaliyetlerinden daha etkili bir şekilde öne çıkaracaktır.

 

KURUMLARA VERDİĞİMİZ DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZDEN...

MAMÇA

MAMÇA Nedir?

“MAMÇA” çocuklara ve ebeveynlere aynı tema üzerinden sunulmasıyla sektörde var olan diğer kişisel gelişim, iletişim, kurum kültürü eğitim danışmanlık programlarından çok farklı bir eğitim programıdır. Kurgusu ve uzman ekibi sayesinde kurum çalışanlarının kişisel gelişiminde algıdan davranışa geçiş kabiliyetine antrenman sağlayan, gerçek bir kurum kültürü algılatan, hem birey olarak hem ekip olarak aidiyet duygusunu geliştiren/güçlendiren, kurum içinde ekip ruhunu çoşturan, kollektif performans ve kazanım sağlayan alanında ilk ve tek programdır.

 

Kapat